Zasaďte si svatební kytici

29.7.2018 | Svatba

Chtěli byste mít hezkou památku na svatbu? Zakomponujte do svatební kytice sukulent! Nejen, že svatební kytice se sukulentem vypadá skvěle a neotřele, ale sukulent si můžete po svatbě také zasadit!

Trend se sukulenty začal již před pár lety, ale stále je ve svatebním světe stálicí. Svatební fotky a video má každý, památný sukulet už ne jen tak někdo…

Ačkoliv sukulent lze rozmnožovat lístky (a není to až tak složité), nemusí se to povést. Já dávám sukulent do kytice tak, že jej následně stačí jen vytáhnout, zasadit zpět do hlíny a voilá, máte krásnou živou svatební vzpomínku.

Navíc, péče o sukulent je velice jednoduchá. Sukulent potřebuje k životu jen slunce a trošku dešťové vody…takže jej po svatbě „zvládne“ opečovávat úplně každá nevěsta. Pokud ho budete mít v bytě, potřebuje jen mírnou a občasnou zálivku. No a pokud si ho zasadíte na zahradě, zjistěte si, zda je právě váš typ sukulentu mrazuvzdorný (jinak šup s ním na zimu domů).

Sukulenty se hodí na svatbu do každého ročního období – v zimě se skloubí v bavlníkem, v pozdním jaru s pivoňkami, v létě například s Craspedií (viz fotografie). A co celá kytice ze sukulentů? Tato varianta je prima pro nevěsty s malým rozpočtem, protože sukulenty si může namnožit doma sama…jen to bude chvilku trvat 🙂

Sukulent také může provázet celou vaši svatbu, od pozvánek po jmenovky a další tiskoviny. Prolínající se design celou svatbou vypadá skvěle! Máte všude jeden font, jedno logo, stejné barvy…od Save the Date, přes pozvánky až po jmenovky na stoly či harmonogram.

TIP: Sukulenty (rostliny) můžete použít místo jmenovek, nebo jako čísla stolů či malou pozornost pro hosty.

Hezký den!