Záchrana květin ve svatební den

21.11.2017 | Svatba

Objednali jste si se snoubencem krásné květiny pro váš svatební den. Pečlivě jste vybrali barvy i stuhy, které jste s vaší dekoratérkou ladili do posledního detailu. A pak příjde den „D“. Ty máš na sobě nádherné šaty, úsměv od ucha k uchu, chystáš se jít k oltáři a do ruky ti dají svatební kytici s úplně rozmáčenou stuhou. Ženich a tatínci dostanou vývazky omotané škaredou floristickou páskou. A když uvidíš svatební tabuli, tak se zhrozíš – co že se to stalo s tvou vysněnou květinou „loukou“ na stolech?…a teď přijde střih. Probudíš se ze špatného snu a vzpomeneš si, že ty máš přece Moniku.

Kytice pro nevěstu

Tak toto vyděsilo i mě. Od profesionální floristky docela velký podraz na nevěstu. Ukázka toho, jak by to nemělo vypadat. Stuha zcela promočená, špatně ovázaná okolo stonků, stonky trčící ze strany. Použité a dosti viditelné lepidlo zespod kytice jsem už nestihla nafotit. Tak takto opravdu NE!

Korsáže

Překvapení číslo dvě. Korsáže byly omotané pouze zelenou floristickou páskou, která má sloužit jen jako základní omotávka stonků a jejich fixace. Tato páska nesmí být vidět!

Pravá ruka

Pokud máte na svatbě tu správnou pravou ruku, tak ta může zachránit katastrofy i pár minut před obřadem.

Z této ukázky můžete vidět, jak je důležité pracovat nejen s profesionály v oboru, ale hlavně s těmi, kteří svou práci dělají srdcem a třeba rozumí i květinám.

A jak se vyvarovat dalším floristickým pohromám si můžete přečíst příště 🙂