Jak zabalit „nezabalitelné“ dárky?

21.12.2017 | Vánoce

Máte nakoupeno, chystáte se balit a pomaličku zjišťujete, že většina dárků nemá tvar, který by balení usnadnil. A k tomu všemu nestíháte (jako ostatně každé vánoce)!? Nic se nebojte, to dáte. Chce to jen nádech, výdech, pomoc Kreativní matky a jde se na to.

Jak si balení dárků usnadnit? Především, kupte si obyčejný balicí papír. Přesně ten, do kterého byste zabalili balík na poště. Nejen, že stojí jen pár kaček, ale prokáže i velkou službu.

Na nebalení budete potřebovat:

obyčejný balicí papír

lepicí pásku

nůžky

hedvábný papír

ozdoby (různé stužky, provázek, peříčka, knoflíky…)

KROK 1

Vánočně se nalaďte – zapomeňte na všechen ten shon okolo vás (ten si ostatně každý dělá sám). Kontrola z hygieny na váš byt nebude mít čas, dárků stačí jen pár. A jídlo? To je kapitola sama o sobě – čím víc nakoupíte a napečete, tím více se přejíte a přiberete. Ale zpátky k věci. Pusťte si fajn hudbu a ustřihněte si papír tak, aby pojmul celý  dárek. Zda-li je to čtverec nebo obdélník, to je jedno. Prostě to ustřihněte. Pamatujete, jak jsem říkala, že ten papír stojí pár kaček? No, tak se nemusíte bát omylů. Navíc, pokud se jeden dárek do pytlíku nevleze, vleze se tam určitě jiný.

KROK 2

Strany papíru dejte k sobě a přelepte je.

KROK 3

Zahněte jednu stranu, jako na obázku níže.

TIP: Čím více papír zahnete, tím větší bude „stojící“ plocha pytlíku (nebo pytle)

KROK 4

Zahnutou stranu papíru rozevřete, jako na obrázku níže.

KROK 5

Nejdelší strany přehněte tak, aby se dotýkaly a přelepte je páskou.

KROK 6

A máte hotovo – vyrobili jste „sáček“, do kterého dáreček jen vložíte. Dárek také můžete obalit jiným papírem, potěší to oko při rozbalování.

Nakonec zasuňte do sáčku hedvábný papír tak, aby nešel dárek vidět.

TIP: Vzhledem k povaze „balíčků“ nevadí, že budou ve finále trošku pokrčené…takže je můžete s klidným srdcem převážet napříč republikou.

Krásné vánoce!