Vanda coerula Blue Magic

1.6.2017 | Kreativní koutek

Poslední dobou mě fascinovaly květiny ponořené do vody. Ponořit do vody se dá téměř každá květina, takže postupem času mám v plánu vyzkoušet „ponor“ i s jinými druhy. Pro tuto zkoušku jsem koupila orchidej Vanda coerula Blue Magic. Je to jedna z nejkrásnějších orchidejí. Málokterá květina se dá sehnat v tak krásné modré barvě! Vanda ano. Včera jsem ji ponořila do vody. Pozor, voda nesmí být studená, ale měla by mít pokojovou teplotu. Někteří radí dát do vody trošku běliče/chlóru. Já tam nedala nic a budu čekat co bude nebo nebude. Jednu vázu mám v obýváku, kde je v dnešních dnech poměrně horko a jednu na chodbě. Tipnete si, jak dlouho vydrží?

A teď něco málo o Vandě a jak se o ni starat:

Vanda coerula (Vanda orchid) je orchidej, která vám při správné péči vydrží až 21 dní. Každý stonek má 5 až 15 květů. Květy jsou docela velké, viz obrázek níže. Vanda se dá sehnat v barvě modré, fialové, růžové, vínově červené a oranžové.

Ideální teplota je 7-15C. Květina nemá ráda Ethylen (plyn, který vydává zrající ovoce) a přímé teplo. Pokud si ji přinesete z obchodu, odřízněte ji ze stonku šikmým řezem cca 2cm a postavte do čisté vody. Důležité je, aby byla každý den orosena – tedy pokud zrovna není ponořena do vody. Vlhkost je pro tuto květinu klíč k delší životnosti! POZOR, voda nesmí být studená, ale vlažná!

TIP: Pokud se vám zdá, že ji vadnou květy, můžete je ponořit na pár minut do vlažné vody

Její květy mohou být použity i na vaší svatbě. Lze ji použít na korsáže a různé květinové dekorace jako náramky či věnečky. Nevěstám, které by se chtěly trošku lišit by tato kráska mohla ozdobit svatební stoly nebo svatební kytici. Je to totiž královna mezi orchidejemi!

Tak co, tipnete si, jak dlouho vydrží?

O tom, jak můj pokus dopadl vás budu určitě informovat 🙂 Tak zůstaňte ve spojení!

Mějte se krásně!

 

 

VÝSLEDEK POKUSU, 6.6.2017:

Vanda ve „vodní lázni“ vydržela 5 dní. Každý den jsem ji měnila vodu a do vody přidávala výživu. Výživa totiž působí také antibakteriálně. Vanda, kterou jsem měla na chodbě vydržela dny 3, dopoledne na ni svítilo sluníčko. Zde se potvrzuje, že slunce není dobrý přítel pro řezané květiny!

Jakou květinu bych měla dát do vodní lázně příště? Napište mi a já zkusím udělat další hokus pokus!

A abych nezapomněla. Další zkušební květinu dám do 3 nádob: jedna bude položena ve stínu, druhá bude v obýváku s výživou a třetí bude v obýváku také, ale bez výživy. Už se těším, jak to dopadne. A vy?

TIP PRO NEVĚSTY:

Dekoraci z květin ve „vodní lázni“ mohu na svatbu jen doporučit. Vypadá to opravdu krásně! Pokud by se navíc na hladinu daly plovoucí svíčky, bude to TOP!