Už jste psali Ježíškovi?

1.11.2018 | Vánoce

Prší a vy zase sedíte doma, děti jsou už poněkud rozverné a vy tápete, co zase vymyslet za program? Mám pro vás tip. Nezapomněli jste náhodou napsat Ježíškovi? To se jim bude určitě líbit! Nejen, že na tento kreativní dopis nemusíte téměř nic kupovat, zabavíte caparty, ale ještě si k tomu můžete popovídat! Ano, čtete správně. Sednout si k jednomu stolu, nechat vše tak jak je a  povídat si. To je to kouzlo, za které vás budou děti milovat! A jako bonus se možná dozvíte i to, co jste asi ani vědět nechtěli.

Co budete potřebovat?

Papír vyšší gramáže o velikosti A3

Vystřižený rámeček (já použila papírovou paspartu ze starého rámu)

Nůžky

Lepidlo

A vše, co dům dá (stuhy, těstoviny, papíry, skořici a mnoho dalšího)

Krok 1

Nalepte paspartu na arch papíru. Doprostřed pasparty budete psát, tu si (pokud možno) nechte bez dekorací!

Krok 2

Z polystyrenových kuliček (baněk) si vyrobte například sněhuláka. Mrkvičkový nos zakoupíte v potřebách pro kreativce. Z „baněk“ odstřihněte poutka a přilepte je k sobě. Nechejte zaschnout.

 

Krok 3 (nepovinný)

Kupte si papírové výřezy andělů (můžete je i vystřihnout, ale to je pro maminky s opravdu velkou trpělivostí nebo plotrem). Na křídlo anděla naneste lepidlo a to zasypejte kamínky.

TIP

Nemusíte používat jen obyčejné lepidlo. Zkuste si koupit i jiné lapící pomůcky. Dobře se pracuje s oboustrannými „ťupkami“ a nebo s oboustrannou lepicí páskou (prodává se již předstříhaná a pak váš vývtor bude vypadat trošičku plasticky).

Doprostřed dopisu se měly psát vzkazy Ježíškovi, ale dcera to pojala trošku po svém. Asi to místo bylo moc prázdné. Tak teď píšeme vzkazy na dopis úplně všude 🙂 A pokdu máte doma Polaroid, tak se nezapomeňte inspirovat dopisem pro Ježíška z minulého roku, kde jsme jej plně využili. Stačí kliknout zde http://kreativnimatka.cz/dopis-jeziskovi/

Hezké tvoření!