Test tavných pistolí

23.2.2018 | Kreativní koutek

Není pistole jako pistole. Jelikož už s tavnými pistolemi nějaký ten pátek pracuji, a v ateliéru se mi pár kousků nasbíralo, zkusila jsem je otestovat.

Doma mám i takovou tu pidi-midi tavnou pistol, ale tu jsem raději ani nezkoušela zapínat – asi by to, chudák, projela na plné čáře. Tak jsem ji nechtěla psychicky deptat. Ona o sobě ostatně ví, že není zrovna top model. Ale práci splnit umí. To jo.

TESTOVANÉ TAVNÉ PISTOLE

Všechny pistole jsem zapnula ve stejný čas – nejdéle se rozehřívala No Name a pak Extol Craft.

Malé pistole (které jsem ani nedávala do testu) mají tu nevýhodu, že docela hodně „slintají“. Tím nejen, že musíte být neustále ve střehu, abyste pod ní měli nějakou podložku, ale také vám to zrovna nešetří materiál. Také musíte měnit „zásobník“ jako na běžícím páse. Takže takové ty mini pistolky si kupte, pokud s nimi tvoříte jednou za rok.

No NameExtol Craft docela „slintají“, což Steinel a Buhnen nedělají. Ty se chovají jako dámy. Teda…až na to, že Steinel po pár lepení ztratila opěrnou nohu. A to si nemůže říkat ani seniorka. Může si tedy podat ruku s Extol Craft.

No Name má docela „tlustý“ proud lepidla. Což není úplně dobře, protože někdy musím lepit i malé detaily. V tomto vyhrávají Steinel a Buhnen. Extol Craft je „just ok“.

A výsledek?

Úměrný pořizovací ceně za tavnou pistoli.

Zjistila jsem, že u tavných pistolí opravdu platí pravidlo – čím dražší, tím lepší.

Krásný den,

Monika