Svatební nápisy ze dřeva

25.7.2016 | Kreativní koutek

Netušila jsem, kam až se dostanu, když jsem dostala nápad vyrobit si svatební pozvánky. Ten nápad mimo jiné přišel proto, že jsem nenašla nikoho v okolí, kdo by byl schopen nějaké podobné svatební pozvánky vytvořit. Možná byli ti dotyční jen schováni někde na 10 stránce vyhledávače, kam jsem se už bohužel „nedoklikala“. ALE hlavně mé osobě v tu chvíli nedokliklo, kolik úsilí a času mě to bude stát, protože s každou hotovou prací jsem si řekla „jéé, to by se mi na svatbě také líbilo“. K tomu si přičtěte tu perfekcionalistku žijící v mém těle. Vražedná kombinace.

20160713_085640

Vy asi budete mít nápisy jiného charakteru 🙂

 

20160713_083250

Rukáče, které byly před domem, aby nás svatebčané v té obrovské vesnici našli.

 

Jelikož s mým mužem nejsme žádní troškaři a chtěli jsme si svatbu jak se patří užít, naplánovali jsme si také tzv. popravky. Popravkami se nazývá den po svatebním dni, kdy se sejdou svatebčané znovu a zase se hoduje (rozuměj pije). Popravky se konaly u mé mámy, kde se opékalo prase a pivo teklo proudem.  A jelikož to byl den, který byl pro mě stále sváteční, chtěla jsem si ten náš dvoreček hezky vyzdobit. Dostala jsem od kamarádky dřevěné desky, které byly kdysi její svatební, tak jsem se rozhodla je použít. Desky byly popsány nápisy ještě z její svatby, proto jsem je musela trošku změnit a přepsat. Měla je dost kvalitně popsány a bílá barva, kterou jsem použila na přemalování, se mi zdála nudná. Takže nezbývalo nic jiného, než nabarvené desky nechat pořádně zaschnout a obrousit tak, aby vypadaly jako staronové. Posuďte sami, jak se povedly. A kdyby jste si je chtěli vyrobit také, budete potřebovat:

  • desky
  • provázky na pověšení, háčky nebo hřebíky
  • barvu na dřevo
  • štětec
  • ředidlo na vyčištění štětců
  • barvu (se kterou budete psát nápisy na již obroušené kousky)
  • brusku
  • dřevěnou kládu (která poslouží jako stojan)
  • beton a bednu (pokud budete chtít poutač zalévat do betonu)
IMG_5082

Zdravím z dílny!

IMG_5036

Brusný papír budete potřebovat také.

 

IMG_5038

Vidíte? Svatební nápisy jsou stále vidět i přes to, že jsem je přemalovala. Kvalitní práce, Market!

 

IMG_5037

Teď bylo potřeba zbrousit většinu bílého nátěru.

 

IMG_5040

Deska po zbroušení.

 

K zalévání stojanu do betonu budete potřebovat:

Zalévání do betonu není zase až tak těžká věc. K tomu potřebujete beton, vodu, kyblík, vrtačku a míchací metlu na beton. Vše namícháte dle návodu, nalejete do bedny v které máte již postavený dřevěný sloup a počkáte, až to ztvrdne. Bednu jsem natřela na hnědo, naaranžovala na ni květiny a bylo to.

20160612_102154

20160713_085647

20160713_085656

A hurá, svatební nápisy ze dřeva jsou hotové!