Svatební jmenovky, ano či ne?

13.10.2018 | Svatba

Pokud stále váháte, zda mít na svatbě zasedací pořádek a jmenovky, přečtěte si pár bodů, které by vám mohly rozhodování usnadnit.

Zasedcí pořádek pro a proti:
  1. Vytvořit ho vám zabere vám pár desítek minut (i v případě, že se všichni v rodině spolu baví)
  2. Je prima mít něco ke zkoumání pro hosty před obřadem. Aneb, jak zabít nudu (pokud je přítomna). Mimochodem, stejnou službu pro znuděné hosty vám může udělat i harmonogram, o kterém píši více zde http://kreativnimatka.cz/nedodrzet-svatebni-harmonogram/
  3. Pomůže hostům v orientaci, pokud máte svatbu o 50, ale i o 100 lidech
  4. Společné projekty sbližují

Jmenovky – pro a proti:
  1. Pokud máte rozpočet, který vám jmenovky dovolí, jděte do nich. Každý promyšlený a hezky zpracovaný detail jen vizuálně podpoří celkový svatební design. Svatba je o detailech!
  2. Z různých důvodů někdy rozpočet říká, abyste přibrzdili a měli zasedací pořádek bez jmenovek. To znamená, že hosté budou vědět, u kterého stolu sedí, ale na jakou židli si u stolu sednou, je necháno na jejich vůli. Bohužel to pak někdy znamená, že může nastat dezorientace a mírný chaos v zasedacím pořádku.
  3. Pokud budete mít servírovaný oběd nebo večeři, kde si hosté hosté mohou vybrat z menu, jmenovky pomohou obsluze, aby vše proběhlo hladce.
  4. Pokud máte na stolech jmenovky, zjednodušíte vašim hostům najít své místo.

Já mám jmenovky ráda, protože svatbu máte jen jednu v životě (jsem neutuchající snílek) a měla by být opravdu propracovaná, osobní a krásná ve všech směrech. A jak to máte vy? Měli jste? Budete mít?

A pokud se rozhodnete, že byste si jmenovky nejraději vyrobili sami, zde je návod, jak na ně:

Jmenovky z betonové pasty

Jmenovky z břízy

P.S. Tyto krásné jmenovky mohou být použity i jako vánoční a dají se vyrobit v barvách, které ladhodí vašemu oku.