Seznam svatebních hostů (zdarma ke stáhnutí)

2.9.2018 | Svatba

Vytvořit seznam svatebních hostů je jednou z prvních zatěžkávacích přemanželských zkoušek. Až jej budete sepisovat, kuchyňské nože zamkněte do jiné místnosti a myslete na to, že je to vaše svatba. Ne svatba rodičů, tetiček nebo babiček. Vaše. Vás dvou. Tedy, pokud si ji platíte sami.

A až se konečně dohodnete koho pozvete (nebo nepozvete), udělejte si v tom trošku pořádek. Vytiskněte si připravený seznam hostů (navrhla jsem pro vás tři druhy – jeden černobílý, druhý růžový a třetí fialový – zdarma ke stáhnutí na konci stránky), vepište do něj jména a připište si tam adresu. Nekruťte nad tím hlavou, ano adresa se vám i v dnešní době bude hodit. A to minimálně jednou (pokud tedy nejste ultramoderní a nebudete vše zasílat elektronicky). Budete ji potřebovat na zaslání stále populárnějších Save the Date, pozvánek (protože ty papírové jsou stále v kurzu) a následně na zaslání milého poděkování. Někdo také posílá harmonogram nebo mapku (aby hosté nezabloudili).

Když jsem se vdávala já, mapku jsem zasílala. Věděla jsem, že ne všichni mají navigaci a také jsem tušila, že některým by mohla dojít baterka nebo data. A jelikož mám manžela „východňara“, bylo skoro jisté, že by se někeří jedinci mohli buď zcela ztratit nebo se po cestě (bez navigace) pozabíjet.

Kolonka zda dítě nebo dospělý je pochopitelná a není zde co moc vysvětlovat. Jen bych poradila dopsat si i věk dítěte, abyste pak věděli, kolik porcí bude polovičních a nebo žádných (pro malé batolata). A pokud těch capartů budete mít na svatbě více, můžete si zařídit dětský koutek a nebo jinou zábavu pro děti, aby i jejich rodiče měli na chvilku klid. K čemuž se vám věk dětí bude hodit také. Hlídačky musí vědět, na koho se připravit (nejen skladbou zábavy, ale i psychicky).

Kolonka příjde/nepříjde vám příjde vhod, až budete dostávat odpovědi od hostů, zda dorazí. Je prima dát k pozvánkám RSVP kartičku a obálku se známkou (nebo můžete RSVP vytisknout jako pohlednici) a každý den se těšit na odpovědi hostů ve schránce. Docela kouzelné. A co že znamená to RSVP? Je to zkratka z francouzského jazyka – Répondez S’il Vous Plait – prosím, odpovězte.

Proč je v seznamu hostů také kolonka s číslem stolu? Protože tento „problém“ začínají snoubenci řešit docela pozdě a pak se tím zbytečně stresují. Pokud si chcete dát záležet na tom kdo kde sedí, tak uvidíte, že zase taková legrace to není.

A nakonec, seznam hostů můžete dát do ruky vaší koordinátorce (bez nového přepisování) a máte vystaráno.

P.S. Pokud stále tápete nad tím koho pozvat a koho už ne, přečtěte si pár tipů v příspěvku Jak se nezbláznit ze seznamu hostů, který nejdete zde: http://kreativnimatka.cz/se-nezblaznit-ze-seznamu-hostu/

Hezkou neděli!

 

SEZNAM HOSTŮ ZDARMA KE STÁHNUTÍ:

Černobílá kombinace: List_hostů_blog_B&W

Růžová barva: List_hostů_blog_pink

Fialová barva: List_hostů_blog_purple