Jak se nezbláznit ze seznamu hostů

7.2.2018 | Svatba

Vaše svatba, vaše pravidla…

…alespoň tak by to mělo být, přeci jen je to o vás a pro vás. Jenže, když oni se do toho začnou plést rodiče, babičky, sestry, kamarádi…a vy se brzy (pod tíhou „měli bysme“) začnete dohadovat o tom, koho pozvat a koho nepozvat.

Pokud máte rozpočet, který vám dovolí mít na svatbě všechny, které tam mít chcete (a stále máte na květinovou výzdobu nebo přípitek), tak jste na tom velice dobře a můžete přestat číst. Pokud jste na tom ale tak, že budete muset začít „ubírat“ ze svých své snů, tak zbystřete.

Svatba už nemusí být o 150 lidech a s každou tetičkou!

Jak se z toho tedy nezbláznit a zachovat chladnou hlavu? Níže je malý pomocník, s kterým tento oříšek snadno rozlousknete. Nejen, že vám ušetří peníze, ale také poslouží jako dobrý argument pro ty, kteří nechtějí slyšet.

Pořád nejste jisti? Zkuste metodu číslo dva.

Napište si seznam osob a roztřiďte je do čtyř skupin:

  • do první skupiny si vepište ty, bez kterých se prostě nemůžete vzít (patří zde rodiče, sourozenci, ale i nejlepší přítel)
  • do druhé skupiny si vepište blízké přátele, tety a strýčky, se kterými JSTE v kontaktu (to znamená – se kterými se pravidelně vídáte, jdete na oběd nebo na večeři)
  • ve třetí skupině budou kamarádi, spolupracovníci a blízcí sousedé
  • no a v poslední, čtvrté skupině, budou vaši známí, vzdálení příbuzní, kamarádi rodičů, spolužáci se kterými už nejste moc v kontaktu

Až budete mít seznam hotový a budete muset „škrtat“ ze seznamu pozvaných, tak začněte od poslední, čtvrté, skupiny.

A pamatujte – je to vaše svatba, vaše pravidla. Nebojte se říci „ne“. A pokud se vám bude zdát, že i takto je to pořád cesta do pekel, napište mi – uvidím váš problém z úplně jiného úhlu a snad vám pomohu se rozhodnout.

Hezký den,

Monika