Papírové zapichovátka

23.7.2016 | Svatba

Plánujete, že budete mít na svatbě sladký bar? My ho měli a můžeme jen a jen doporučit! Už jen to vybírání všech těch dobrot bylo úžasné. K tomu mám úžasného muže, protože on se účastnil (dobrovolně a rád!) všech těchto svatebních příprav. Vždy říkal, že svatba je nás obou, takže u všech těch příprav chce být. Dokonce mi pomáhal s papírovými zapichovátky! Teď nemyslím manuálně, ale vždy jsem mu dala vybrat z několika návrhů a on je pak schválil. A nebo neschválil (většina mi prošla).

Na internetu najdete spoustu nápisů, zapichovátek a dalších věcí na sladký bar, ale většinou jsou jen v angličtině. Což asi pro většinu z vás není problém, ale nám připadlo divné, mít anglické nápisy na česko-slovenské svatbě. Zvláště, pokud většina hostů nerozumí anglicky ani dobrý den. Sami posuďte, jak to dopadlo. A pokud se vám mé papírové zapichovátka líbí, můžete si je vyrobit také. Budu ráda, když se mi pak svými výrobky pochlubíte! Už se nemůžu dočkat.

Monika & Martin Kukolovi_Hostina_022

Venue: Mlýn vodníka Slámy Photo: PSKS PHOTO Decoration, florist: Jedinečná Svatba

Já měla svatbou naplánovanou docela dlouho dopředu a stihla jsem si vyrobit většinu věcí, které jsem chtěla mít, ale stálo mě to dlouhé osamělé večery v mé kreativní dílně, minimum spánku a litry červeného vína (těch peněz!).

Venue: Mlýn vodníka Slámy Photo: PSKS PHOTO Decoration, florist: Jedinečná Svatba

Na papírové zapichovátka budete potřebovat:

IMG_4301

  • špejle (nejlépe se špičkou)
  • papír (budete potřebovat různé druhy papírů, aby ladily s celkovou svatební výzdobou. Pozor, z obyčejné A4 s nízkou gramáží, kterou máte doma v tiskárně to nepůjde.)
  • pentle
  • nůžky (nebo Big Shot, Silhouette Curio a nebo jiní pomocníci ve vaší kreativní dílně)
  • tiskárnu
  • trošku té počítačové zručnosti a čas.

Jak na to:

  1. Vytvořte si v počítači nápisy včetně tvarů a ty si vytiskněte. A nebo použijte šablonu, která je pod článkem.
  2. Vystřihněte to.
  3. Slepte tvary k sobě a nalepte na špejli (já použila lepící pásku v barvě zapichovátka, aby to nešlo moc vidět. Jde to vidět na obrázku, kde držím všechny zapichovátka v ruce – úplně vlevo).
  4. Ozdobte jednotlivá napichovátka mašličkami a máte hotovo!

Slíbená příloha: Sladky bar – papirove zapichovatka

Hezký den!