Ochutnávka svatebního dortu – na co se připravit?

28.10.2018 | Svatba

 

Ochutnávka svatebních dortů z Delu Cake byla břichonaplňující a zcela uspokojující. A protože jsem malá zvědavá drbna, zeptala jsem se vás ve Insta Stories, zda jste se snoubencem na nějaký ten dortový dýchanek šli také. Zjistila jsem, že vás hodně nešlo. Proooč? Taková škoda!

My s manželem byli a byl to skvělý zážitek. Zkoušeli jsme nejen dort, ale také spoustu zákusků a jiných dobrot. Musím říct, že to byla jedna z předsvatebních schůzek, která opravdu stála za to! Mňam.

 

 

Na co se připravit?

 

Než půjdete na ochutnávku, měli byste znát den svatby, přibližný počet hostů, a v neposlední řadě – kdy a kam se bude dort doručovat. Roční období je důležité, protože i chutě se mění. Však to sami znáte. V létě je to salát a v zimě gulášová polévka s třemi chleby.

Mějte tedy na paměti, že co vám bude chutnat v létě, nemusí v zimě a naopak.

Také se snoubencem proberte, zda budete mít na dortu raději květiny živé nebo cukrové. Obě varianty jsou krásné! Jen se připravte na to, že cukrové květiny jsou velmi pracné na výrobu, takže zde počítejte i s vyšší cenou.

 

 

V neposlední řadě byste měli mít představu o celkovém stylu svatby, aby vám cukrář mohl sladit design dortu s celkovým konceptem vaší svatby. Jelikož spousta novomanželů tápe jak s výzdobou svatby tak s dorty, rozjely jsme s Lucií Holánkovou nový koncept pro snoubence, nazvaný Svatební nedělení.

 

Pozor, pokud místo vaší svatby nedisponuje ledničkou na uchování dortu, je nutné tento malý zádrhel vykomunikovat s cukrářkou! A rozhodně to nenechávejte na poslední chvíli. Mohli byste na to zapomenout! Hned zítra se zeptejte, zda je možnost přivézt dort na místo svatební hostiny o pár hodin dříve, abyste se v den svatby zbytečně nestresovala. Pokud budete mít svatební koordinátorku, tak ten stres (s radostí a úsměvem na rtech) přenechte jí.

 

Lucie Holánková z Delu Cake mívá ochutnávky pravidelně a vždy s sebou přinese pár dost velkých krabic plných krásných a chutných dortů, plus nějaké to překvapení k tomu.

 

 

Radím vám, přijďte trošku hladoví, protože Lucie vás opravdu šetřit nebude!

Každý pár dostane jednu obrovskou krabici. V krabici najdete několik druhů dortů a na vás bude jen ochutnávat a ochutnávat a ochutnávat. A co nesníte, to si můžete vzít domů a ochutnávat dále 🙂

A pokud by se vám stalo, že byste raději zkombinovali vaši náplň favoritku s jiným korpusem a naopak, Lucka vám moc ráda vyhoví. Následně se domluvíte na velikosti dortu a v neposlední řadě, na jeho celkovém vzhledu. A že Delu Cake mají co nabídnout! A já mohu jen tajně doufat, že mě zase někdy někdo pozve dál…

 

 

A jedna rada na závěr. Vezměte si s sebou (kromě snoubence) blízkého přítele nebo člena rodiny. Víc hlav víc ví. A pokud si myslíte, že ochutnávačka není až tak důležitá, pletete se. Nejen, že si hosté zapamatují zda jim dort chutnal nebo nechutnal, ba a co víc, společné zážitky spojují!

Dobrou chuť!