New Covent Garden London

9.4.2018 | Svatba

Na toto Praha opravdu nemá. Květinový byznys v UK je úplně, ale úplně někde jinde, než u nás. My jsme jen taková malá květinová kapka v moři. Jestli mě sledujete na FB, mohli jste vidět mé video z nového Covent garden. A pokud jste jej náhodou neviděli, tak se dívejte teď. Londýn útočí!

Covent garden, to jsou obrovské haly plné květin (a to jsem tam byla dvě hoďky po ranní otevíračce). Ta je mimochodem ve 4h ráno. Ups. U nás jsou to místnosti plné květin. Ta rozmanitost, čerstvost a tolik milých lidí takto po ránu mě opravdu překvapila.

V Londýně jsou zvyklí utratit za květiny o hodně vyšší částky, než u nás. Floristé si své práce natolik cení, že k ceně květin přidávají 300 až 400% za práci. Jo, ti se umí ocenit. U nás by s takovou floristi vymřeli po meči.

A jak to tam funguje? Pokud potřebujete květiny – hodně květin – tak musíte vstát tak, abyste tam na tu čtvrtou ranní byli. A pak nakupujete a vybíráte a nakupujete, dokud nemáte dost. Hlavně, pokud do Covent Market přijedete hned po otevíračce, máte jistotu opravdu čerstvých květin a neskutečného výběru. U nás můžete nakupovat také, ale do všech velkoskladů musíte mít kartičku a ŽL. Když se nad tím tak zamyslím, možná, že je to dobře. Protože u nás by se pak mohl zrušit květinový byznys úplně (zlaté české ručičky by si vše raději nakoupily a udělaly samy – však to známe).

V této hale neseženete jen květiny, ale také různé dekorace. Je to opravdu obrovský hangár, kde je wifi samozřejmostí a prodej kávičky také.

Vše na jednom místě. U nás již také seženete spoustu věcí. Ale na toto opravdu nemáme. Věci tam jsou tam nějak o stupínek výše. Je to prostě ráj pro floristy a svatební agentury. Koupila bych všechno. Úplně všechno.

Hezký den!

P.S. Květiny si v UK také můžete objednat online (teď mám na mysli velkoodběratele), jak je tomu zvykem i u nás. Ale tento floristický ráj v hangáru mě zcela nadchnul.