McQueens Flowers – floristický kurz v Londýně

19.3.2018 | Svatba

Když jsem odjížděla do Londýna na týdení svatební floristický kurz, nevěděla jsem co očekávat. Vybrala jsem si dobře? Bude to stát za to? Manžel a dcera zůstali doma…a k tomu jsem mu domluvila dvakrát babičku na střídačku. Takže on se také na můj výlet velmi těšil! Po příletu jsem se hezky vyspala a fičela plná očekávání na první den. A musím říct, že po prvních pár desítkách minut jsem věděla, že jsem si vybrala dobře. Moc dobře. McQueens floristický kurz je opravdu skvělý!

Používali jsme jen kvalitní květiny a bylo jich opravdu dostatek! Nemusela jsem s sebou tahat žádné nůžky ani podobné věci, jako to vyžadovali na jiném kurzu. Každý den byl skvěle připraven, nikdy jsem se nenudila. Na každou mou otázku bylo odpovězeno. Informace jsem nasávala jako houbička.

A kdo jsou McQeens flowers? …když vám řeknu, že McQueen byl založen v roce 1991 a už od prvopočátku plnil vázy editorům a návrhářům ve Vogue nebo dodával květiny pro Vanity Fair legendární post-Oskarovou párty.

A víte, proč mi po pár desítkách minut došlo, že jsem si vybrala správně? Protože jsme nic nelepili, ale ručně vše vázali! Dnešní přeceňování floristického lepidla je v mých očích podvádění. A také mi slepené výrobky nepřijdou zrovna sexy. A také proto, že všichni floristé velice kladli důraz na detail! Jo, to je ono! Tak by to totiž mělo být! Svatební květiny musí být úplně top! Vše je totiž o detailech! A to já říkám také.

A pokud ještě chvilku zůstanete, příště napíšu, co bylo dál!

Ciao!