Jelikož máme doma dva italské chrtíky, tak den co den musíme jít do parku. Je to fajn. Tedy pokud zrovna neprší, nesněží a nebo nefouká vítr. Jedna se totiž bojí vlastního stínu a druhá větru. Psi obránci. A tak mě včera v tom parku napadlo, že co asi by vzniklo za kytici, kdybych natrhala vše co mi jen tak cikne do nosu. Trhala jsem a trhala uprostřed Prahy v jednom mini parku. Okolo cesty bylo docela dost „plevele“. Šla jsem s očima dokořán a nakonec nasbírala docela zajímavé kousky.

A proč o tom píšu? Protože jsem včera v nějaké diskuzi četla, jak si jedna nevěsta stěžuje na to, že ji floristka nabízí růže z kolekce David Austin. Ano, tyto růže jsou překrásné. Ale také krásně drahé. Jedna růže může vyjít i na 200Kč za kus. I tato nevěsta nevěděla, zda ty růže za to opravdu stojí. Ano, stojí za to. Ale jen pokud na to máte. Pokud plánujete svatbu s rozpočtem trošku více při zemi, nebála bych se a nakombinovala luční kvítí spolu s řezanými květinami. Bude to neotřelé a něžné. K tomu uvázat věneček na hlavu a nevěsta bude jako lusk. Jen si musíte dát pozor na to, že luční kvítí a celkově „plevel“ velmi rychle usychá. Tak si dejte do auta kyblík s vodou, aby vám to vše neuschlo! Byla by to totiž velká škoda. A trhejte maximálně den před svatbou!

Já měla v ateliéru ještě trošku Gypsophily (nevěstin závoj). A víte co? Myslím si, že kombinace kvítí od cesty a řezané květiny nevypadá vůbec zle. Hlavně pokud vezmu v potaz, že já svůj „plevel“ trhala v mini parku uprostřed Prahy. Věřím tomu, že kdybych kousek popojela a zajela se podívat za Prahu, na louku, k lesu …tak tam najdu zcela jiné poklady!

Takže, milé nevěsty, pokud nemáte na růže David Austin, nevěšte hlavu. Svatba není jen o drahých květinách, kaviáru nebo o přenádherné výzdobě. Svatba je jen o vás dvou, o lásce a o tom, že jste se rozhodli strávit život spolu. No, alespoň do té doby, než přijdou první mraky a ten život nebude až tak růžový a sladký 🙂

V dalším článku se dozvíte, jak o Gypsophilu pečovat a jaké druhy jsou k sehnání. A budete se asi divit.

Mějte je krásně!