Křídová tabule a odřezky

29.1.2016 | Kreativní koutek

O křídové tabuli v bytě jsem přemýšlela již dlouhou dobu, ještě v době, kdy jsem byla těhotná. Ani jsem netušila, kolik produktů existuje! Buď si můžete koupit již nařezané samolepky na zeď v různých tvarech (např. domeček, mrak) nebo si můžete zakoupit tapetu v rolích a nebo rovnou křídovou barvu. Přišlo mi jako nejlepší nápad pořídit si tapetu v rolích, jelikož jsem hned v hlavě měla nápady, jak zužitkovat odřezky. Nicméně, v budoucnosti určitě vyzkouším křídovou barvu, a pak se  podělím o zkušenost.

Musím přiznat, že jsem se docela bála, jak to dopadne. Kdysi dávno jsem sice velké samolepky lepila, ale to už je opravdu hodně dávno. S prvním polepem jsem se poučila. Rada nad zlato – nezapomeňte si povrch, na který budete tapetu lepit, umýt. Teď si asi spousta z vás zaťuká na čelo, že toto je přeci samozřejmostí, ale mě se prostě poslední rok stává, že sem tam zapomenu. Sestřička v ordinaci mi při těhotenské kontrole říkala, že se vše spraví po šestinedělí (myslela tím můj mozek), ale já bohužel čekám až do dnes.

Po rozbalení tapety jsem si opravdu nebyla jistá, zda na toto půjde psát křídou. Tapeta vypadala jako každá jiná tapeta, nebyla ničím zvláštní. Čekala jsem povrch tabule co znám ještě ze školních let.

Tapeta po rozbalení

Ušetřete. Nemusíte kupovat žádné stěrky, které jsou většinou v nabídce. Tapetu zvládnete nalepit pomocí hadry.

Jak na tapetu

Jen je nutné jezdit z leva do prava a naopak, snažit se jet opravdu kousek po kousku. Tapetu jsem stahovala dolů asi po 10 cm.  Vyvarujte se natahování tapety, protože by se vám roztáhla. A to by rozhodně nepřispělo k dobrému výsledku. Nějaké bublinky se určitě objeví, ale těm hodně tvrdohlavým bublinkám pomůžete posléze propíchnutím. Jak vidíte na fotce, radost z ní měli úplně všichni. Dcera zatím nevydrží „kreslit“ moc dlouho, ale těch pět minut klidu jsem uvítala s velkou radostí. A doufám, že za pár měsíců už to bude minut alespoň dvacet.

Tapeta

Co tedy s odřezkami?

Máte doma starý rámeček? Já použila starý zlatý, který už byl nefunkční. Na sklo jsem nalepila tapetu stejným postupem jako na skříň (sklo jsem umýt nezapomněla). Potapetované sklo přilepila zpět do rámečku a raději to celé ještě zpevnila tavnou pistolí. Poté jsem přilepila na rám háčky a nakonec jimi protáhla motouz. Motouz jsem nastříkala na zlato, aby ladil s rámečkem. Když zlatá, tak všude!

Křídová tapeta - jak využít odřezky

20160125_204535

20160125_205914

20160125_210814

Rámeček - křídová tapeta

20160125_204627

Na rámeček můžete psát zamilované vzkazy své polovičce. Nebo si  můžete do rámečku napsat větu „Miluji tě, protože…“ a každý den či týden si vzkaz obměnit. Ale pokud jste takový romantik jako já, tak na tabulku budete psát stejně nejraději nákupní seznam.

20160126_101154

20160126_101901

Někdy příště se k tapetě vrátím a ukáži vám, jaké další úžasné kousky se z ní dají udělat.