Kalendář pro novorozence

15.2.2016 | Kreativní koutek

Když jsem ještě byla těhotná, měla jsem docela naivní představy o mateřství (reklamy a časopisy plné upravených maminek, tatínků a hodných dětí k tomu velkou mírou přispívaly). No a pak se nám narodila Emilka. Chtěná Emilka. A začal masakr, na který mě nikdo nepřipravil. Porodník mi sice sdělil, že až se to narodí, tak se vše bude točit jen kolem miminka. Jenže, mě pořád nedocházelo, že to tak opravdu bude. A potom se mi narodil malý diktátor!

První měsíce s Emilkou si vybavuji pouze v mlze. A v té mlze je řev, řev a řev. Bohužel, naše dítko nejen, že skoro nespalo (ani v noci), ale mívalo podvečerní čtyřhodinové koliky (vyzkoušeli jsme asi vše, co se vyzkoušet dalo, ale nic nezabralo). To byly maratony. Když jsem večer okolo 23h zjistila, že vlastně ještě nemám od rána umyté zuby, tak to už bylo na pováženou. Po dvou měsících života s malou tyrankou jsem vážila méně, než před porodem. Což mi ostatně vydrželo až dodnes. Když totiž žijete v bytě ještě se dvěmi italskými chrtíky (a mužem stále v práci), tak nějak není čas na odpočinek a jídlo.

A proč vám to tady vlastně píšu? Protože na základě mých život obohacujících mateřských zkušenostech bych si vytiskla  kalendář ještě v těhotenství. Pak na to už, totiž, nemusí být čas. Kalendář (zdarma ke stáhnutí na konci článku), který jsem pro vás připravila je od 1 do 12 měsíců. Plus jedno kolečko, do kterého si můžete vypsat, kolik zrovna ten váš drobeček měří a váží (v tom daném měsíci). Miminkům zdar!

Na dětský kalendář budete potřebovat:

IMG_3093

  • tiskárnu
  • papír (nějaký s vyšší gramáží nebo tvrdý)
  • nůžky

 

IMG_3091

IMG_3097

IMG_3103

Až to vaše dítko nebudete moci vyfotit, protože je pořád v pohybu, prostě ho nechejte lítat a vyfoťte alespoň měsíc.

TIP: Pokud už dítko máte, vyrobte si album, kde měsíce můžete použít jako popisky k fotografiím.

IMG_3119

Příloha ke stáhnutí: Kalendář – měsíce pro miminko