Jeřábci – origami

18.7.2016 | Kreativní koutek

Naše krásná svatba je za námi, život před námi. Jen je škoda, že ten den utekl tááák strašně moc rychle. Přišel mi jako zkrácená verze dne. Ale neměnili bychom ani minutu. Vše vyšlo báječně, počasí nám přálo a nálada byla skvělá. Co víc si přát? ..teď už jen krásný a štěstím naplněný život.

Teď mám v plánu zahltit kreativní matku vším, na čem jsem tak dlouho pracovala, ale nemohla se o mé výtvory podělit. Překvapení pro svatebčany přeci muselo být! Pokud chystáte svatbu a rádi by jste se inspirovali, jste na správném místě! Takže tady a teď startujeme! A začnu jeřábky, protože z těch jsem měla velkou obavu – zda se stihnout zavěsit, jak je zavěsit nebo jak zabalit 1100 (ano, není to překlep – jeden tisíc a sto) jeřábků tak, aby přežily jízdu z Prahy na moravu k mé mámě. Pak dále cestu na místo svatby, aby mohly být instalovány v sále (to nepočítám jejich dlouhou cestu z Ameriky). Poté svěšeny, zabaleny a zpět putující přes mou mámu do Prahy. Jsou doma a přežily. Teď ještě musím vymyslet, co s nimi dál. Ale stejný problém mám i se svatebními šaty 🙂

Co budete na jeřábky potřebovat?

Monika & Martin Kukolovi_Pripravy_Zmensene_179

Jeřábky. Hoooodně jeřábků! Pokud svatbu plánujete tak rok dopředu, musíte vyrobit nejméně 3 jeřábky denně. Ha. Teď si řeknete, že to není žádný problém. Ale pokud žijete v domácnosti s malým děckem, dvěma psy a mužem, tak to tak rychle asi nepůjde. Já to vyřešila tak, že jsem si je objednala z Ameriky. Mělo jich přijít 1000 a nakonec jich bylo 1100. A přišli v dost malé igelitce.  Proč to zmiňuji? Protože jsem si nějak představovala, že mi přijde obrovská bedna! Nepřišla. Přišla jedna malá bílá igelitová taška. Jeřábci mě vyšli levněji než ti vyrobení v ČR, i když naše celní rota si stáhla celou tisícovku za igelitku s papírkami. No a až budete mít ty jeřábky doma, budete dále potřebovat pevné nervy, hodně času nebo pomocníků a:

silon

nůžky

lepidlo herkules (nebo tavnou pistoli)

nějaké to měřidlo

alobal (nebo sáčky na zabalení)

matky (pokud by byly umístěny v průvanu a hrozilo by jejich okamžité zamotání)

Postup:

  1. Nastříhejte si silon a počítejte i s rezervou k zavěšení. Já měla každý silon dlouhý 3metry a na každý jsem věšela 20 jeřábků v asi 10cm rozestupech.
  2. Pak navlečte jeřábky na silon pomocí jehly skrz jejich bříška.

3. Teď začíná ta pravá sranda. Jednoho jeřábka za druhým je třeba podlepit lepidlem, jak vidíte na obrázku níže, v pravidelných rozestupech. Jako měrku jsem použila kus papíru, bylo to efektivnější.. tedy alespoň jsem si to myslela 🙂 Lepidlo hercules je skvělé v tom, že se po uschutí stane bezbarvé. A dobře drží.

20160528_205400

20160528_20533920160528_205424

Pracuje celá rodina 🙂

 20160528_210722

IMG-20160528-WA0021

4. Pak jsme origami jeřábky věšeli do prostoru doma, takže jsme v bytě měli jeřábka na jeřábkovi 🙂

5. A nakonec jsme jeřábky jsme balili po jednom lanku do alobalu a z alobalu jsme udělali malou kapsičku. Tato část jeřábkování šla docela rychle.

20160618_191059

Byl to běh na dlouhou trať, ale stálo to za to!

Monika & Martin Kukolovi_Pripravy_Zmensene_177

Hezký den!