Dopis Ježíškovi

30.10.2017 | Vánoce

Nečte, nepíše a přesto zvládla napsat dopis Ježíškovi…který bude postupně doplňovat.

Na dopis budete potřebovat:

1x malé nebo větší dítě

lepidlo na papír

1x katrón, velikost A3

1x tvrdý bílý papír, velikost A3

různobarevné papíry

malé kolíčky

Polaroid (není nutný)

 

Krok za krokem

Malí kreativci jsou od přírody moc šikovní, nebojte se je nechat pracovat samostatně. Pomozte jim pouze s těmito kroky:

KROK č. 1: napište na papír, že se jedná o Dopis Ježíškovi

KROK č. 2:  tvrdý bílý papír ostřihněte tak, aby zanechal okraje na kartónu (velikost A3)

KROK č. 3: nastříhejte malé kolečka, které se stanou baňkami, vystřihněte ze zeleného papíru stromečky a z hnědého kartónu kmeny stromů (děti, které už zvládnou práci s nůžkami, nechejte tento úkol zpracovat samostatně)

Menší děti si určitě poradí s:

KROK č. 4 – nalepení všech možných věcí poházených na stole na dopis tak, jak se jim to bude líbit (nezapomeňte, že je to jejich dopis, estetika zde nehraje roli!) A že je všecho od lepidla? Nevadí. Herkules a ostatní lepidla jdou vyprat a z ručiček umýt.

KROK č. 5 – ať si také nalepí kolíčky, které budou držet přáníčka. TIP: Pokud po ruce nemáte kolíčky a do obchodu se vám v tom hrozném počasí nechce, tak přáníčka do dopisu vlepujte.

 

KROK č. 6: zde přichází na řadu Polaroid. Dítko vyfoťte s věčí, kterou si přeje – například obrázek v časopise nebo knížky (TIP: Na kousek papíru si napište, co si dítě přeje, protože rodičovská pamět může selhat!) a přicvakněte na kolíček. Pokud nemáte Polaroid, napište na kousek papíru přání a přicvakněte ho na kolíček místo fotky.

KROK č. 7: dopis zavěste

 

P.S. My se bordelu v domácnosti nebojíme, my jsme se s ním naučili žít 🙂

Pokud máte pocit, že vy byste bordel a všechno okolo nechali raději na mě, tak vás mohu pozvat na workshop pro děti který se koná 26.11. Více na  http://kreativnimatka.cz/novinky/.

Budu se na váš těšit!