V čem je Mood Board tak skvělý?

3.11.2018 | Svatba

Mood board je vizualizace vašich myšlenek, pocitů a tužeb na jednom místě. Někdy k takové koláži poslouží papír, jindy grafický program, záleží čistě na vašich preferencích. Nicméně, výsledek vám a vašemu okolí usnadní vidění vašich představ v ucelené podobě.

Proč je to důležité? Protože většinou je velmi těžké popsat, co se vám honí hlavou, jak si to představujete. A je jedno, zda-li je projektem vaše svatba a nebo zda jste profesionál v oboru. Jako nevěsta budete komunikovat s lidmi různých oborů – od místa svatby, cateringu, fotografa, přes floristu, dekoratéra, vizážistku – a ti se vás často zeptají na celkový svatební koncept. Jak byste například vysvětlili svatbu v dnes populárním Boho Stylu s nádechem elegance? Pod tímto vysvětlením si každý představí úplně něco jiného.

 

Až se začnete probírat sociálními sítěmi, nezpomeňte na klasické média (časopiny a magazíny) a pomalu si dělejte představu o tom, který styl je vám nejbližší. Až budete vědět, který styl je vám nejbližší, začněte dávat koláž dohromady.

TIP: Vyberte si jeden ústřední motiv a na něj navazujte vše ostatní.

Až se budete probírat tím co a jak zařídit, jaké dekorace nebo svatební dort vybrat, uvidíte, že najednou to vše bude snažší. Dnešní doba velice svádí k tomu, že člověk by chtěl vše co vidí. Pamatujte, že sociální sítě mohou prodražit i tu vaši svatbu!

Co všechno můžete zahrnout do koláže?

  • barevnou škálu
  • vzor papíru a výrobky z něj (pozvánky, menu, jmenovky)
  • logo, pokud se rozhodnete jedno mít
  • dorty a sladkosti, koncept sladkého baru
  • květiny, květinové aranžmá (celkový styl květinových dekorací)
  • možné dárky pro hosty
  • signature koktejly nebo jídlo
  • …a mnoho dalšího

V koláži můžete také ukázat, které fonty jsou vám blízké, vepsat pár klíčových slov, aby všem bylo hned jasné, kam míříte.

Mood Board ukáže, v jakých barevných tónech se bude svatba odehrávat, ale také, že nevěsta má ráda jednoduchost, snoubenci budou mít logo, ale zároveň, že nebude vše jen o jedné barvě.

Vyrobit jednen Mood Board pro tiskoviny, druhý pro šaty a vizáž, třetí pro květiny? Pokud máte čas a chuť, jděte do toho. Ale troufnu si říct, že i jeden Mood Board splní svůj účel (a nemusí být ani o velikosti A1).

Až se zcela ponoříte do tvoření, dělejte si pravidelné pauzy, abyste svůj projekt mohli vidět i z jiné perspektivy. Pozor, tato činnost je velice návyková!

Mood Board všem okamžitě ukáže, jaký máte vkus a co se vám líbí. Obrázek nebo fotka řekne víc, než tisíc slov!

TIP

Jak získat barevnou škálu z jedné fotografie najedete zde https://www.canva.com/color-palette/

Níže vidíte zkoušku s mými fotografiemi. Barvy jsou hra. Hrejte si!

 

A nebo zde:

https://coolors.co/app