Abych toho mohla mým úžasným klientům nabídnout více, rozhodla jsem se, že nastal čas na další studium. Našla jsem si školu v Belgii, která by mě měla připravit na budoucí pozici – floristka. Ale ne jen tak ledajaká 🙂 Já se rovnou zapsala na kurz pod vedením Thomasem De Bruyne a jeho European Master Certification. Ne, že bych měla tolik času, ale pokud bych mohla zařadit květiny do svého portfolia, budu nadšená! Ale k tomu samozřejmě potřebuji vědomosti ohledně všecho květinového.

A co mě k tomu přimělo? To, že když se dívám na spoustu svateb, eventů, oslav nebo květinových dekorací u nás, tak mě pořád připadá, že spousta floristů se zastavilo v čase. Ne, není to jejich chyba. Prostě jen studují v české škole… a nebo se bojí otevřít se novým nápadům!? Nevím.

Jedno je ale jisté. Já si prostě jdu za svým snem, ve kterém mě neskutečně podporuje můj muž a babi, která teď hlídá mého draka (dvouletou dceru) plus 2x bonus (2x italský chrtík). Nemají to se mnou moc lehké 🙂

Moc si přeji, abych jednou mohla vytvářet květinové dekorace, o kterých mám momentálně naprosto jasnou představu, ale bohužel zatím nemám takové znalosti v oblasti floristiky, abych svou představu převedla na skutečnost. Ale co není, může být! Tak jsem teď v Brugge a studuji. Já, floristikou neposkvrněná… krev už tekla 🙂 A další krev budu potit po celých 12 měsíců. Latinské názvy květin – ostatně ani ty české – mi nic neříkají. Držte mi pěsti!

Naše třída. Je nás tady více než dvacet a z toho je zde 13 národností!

V jezeře se prohánějí bílé labutě a kačky… balzám na duši

 

A zde vidíte můj první výrobek.. učili jsme se dnes analyzovat květinové vazby. Má práce není o květinách, ale o teoretických znalostech. Ty se mi budou ještě hodit!

Ahoj!

Vaše, MKS 🙂