Balíme vánoční dárky III. – Balíme bednu

19.11.2018 | Vánoce

Lámete si hlavu nad tím, jak zabalit obyčejnou krabičku? Natož ji dozdobit? Jak to prostě udělat, aby dárky byly zabaleny o kus lépe, než minulý rok? Nebo ten předminulý? Nenechávejte balení dárků na poslední chvíli! Čím déle budete otálet, tím hůře to může dopadnout. Stres zabije i ten nejlepší balicí pokus.

Myslíte si, že zbytečně panikařím, že na to máte stále spoustu času…ale on utíká jako o závod! Takže ještě dnes nebo zítra si zajděte koupit balicí papír. Ne, není to brzy. Prostě ho kupte! A k tomu přiberte oboustrannou lepicí pásku (nebo nějaký její ekvivalentní produkt, například izolepu). Neodkládejte to!

Není tomu tak dávno, co jsem si koupila knížku Konec Prokrastinace – protože jako všichni okolo mě, některé věci k vyřešení a dodělání pořád odkládám. Stejně jako vy ten nákup balicího papíru. A jaká je kniha? Skvělá, mohu doporučit. Tedy skvělá je asi do necelé poloviny, kde jsem se zasekla ve čtení. Ale to není tou knihou. Manžel mi v mezičase koupil knihu další a tu čtu současně ještě s dalšími dvěmi. A proč o tom píši? Protože s tímto návodem budete umět zabalit knihy všechny. Balení krabičky lze aplikovat na všechny hranaté dary!

Dárkům zabalených v obchodních centrech s tou hnusnou plastovou mašlí zvlněnou nůžkami už snad odzvonilo. Protože nejen dárek s láskou vybraný, ale i doma a s láskou zabalený je prostě to nej. Uvidíte to sami!

Návod může vypadat na první pohled složitě, ale nebojte se! Až zabalíte první dárek, máte vyhráno!

Opakování je matkou modrosti, takže znovu. Co budete potřebovat?

Balicí papír

Nůžky

Oboustrannou lepicí pásku nebo izolepu

 

Krok 1

Dárek položte doprostřed papíru.

Ze stran by měl být papír dlouhý tak, aby se na obou stranách po složení kousek překrýval.

 

Krok 2

Cirka uprostřed dárku papír přehneme (můžete to udělat i v jiné části dárku, ale to si nechejte na příští kus).

 

Krok 3

To stejné uděláme s tím „cancourem“, který tam zůstal trčet. Ještě jednou jej přehneme a vytvoří se nám okrasný „lem“.

 

Krok 4

Voilá a máme „lem“, který si můžeme nechat na okrasu, nebo ho můžeme použít jako „kapsu“. Co se dá dělat s vyrobenou „kapsou“? To zjistíte v článku Balíme vánoční dárky.

 

Krok 5

Jak jsem zmínila, papír ze strany dárku sahá přibližně do větší poloviny. Jednu boční stranu dárku připravíte k zabalení a postavíte dárek na ni. Pak hezky zabalíte druhou stranu a slepíte ji. Následně se vrátíte k první boční straně a hezky to „doladíte“ a slepíte k sobě.

Krok 6

Jak tedy vyzrajeme na balení stran dárku?  Papír ohnete, přidržíte a druhou rukou ho „přejedete“ tak, aby vznikla ostrá hrana.

Krok 7

Totéž uděláte s druhou stranou. Papír by se měl uprostřed dotýkat, nikoliv překrývat.

Krok 8

Trojúhelník, který vám zůstal trčet, přehněte. Poté hrot trojúhelníku ohněte, abyste stranu měli úhlednou a „čistou“.

Krok 9

A nakonec použijte oboustrannou lepicí pásku a hrot ze spodní strany přilepte.

A zde ještě jednou – zrychleně a se šipkami 🙂

Dávám dohromady tento návod a zjišťuji, že video by bylo pro pochopení celého balicího procesu asi jednodušší. Kdyby o něj byl zájem, napište mi!

Nicméně, s tímto návodem zabalíte úplně cokoliv hranatého. Knihu, bednu, společenskou hru nebo parfém. Pokud byste chtěli načerpat inspiraci k tak trošku jinému dozdobení dárků a jmenovkám, podívejte se na blog Kreativní matky.