Baby shower – pokračování článku

7.2.2016 | Kreativní koutek

Právě dokončuji článek s dalšími kreativními nápady k Baby shower (oslava očekávaného miminka, nebo toho, které už je na světě).  Nicméně, hned na začátek bych měla otázku. Pokud si to tady pročítá nějaká maminka, ráda bych věděla, jestli během mateřské také zcela ztratila komunikační dovednosti a dokončit hovor po telefonu s cizím člověkem ji trvá věčně… než se vykoktá (jako já). Dnes se i můj přítel smál. Na můj účet. A dlouho. Musím říct, že se mu vůbec nedivím. Ale zůstávám pozitivní a doufám, že se to časem zlepší! Klidně mi napište, budu doufat, že v tom nejsem sama.

Mini mašlička

Dnes vám ukážu, jak vyrobit mini mašličku, kterou můžete použít při jakékoliv kreativní příležitosti. V tomto případě jsem mašličkami dozdobila zadní stranu zapichovátek, protože i zadní strana by měla být hezká.

IMG_2925

TIP: Čím větší vidlička, tím větší mašlička. Já použila vidličku dezertní. Mašlička půjde uvázat z jakékoliv stužky.

Na výrobu mini mašličky budete potřebovat:

  • stužku (1 delší a 1 kratší)
  • vidličku

Krok první: vidličkou protáhneme stužku, jako na obrázku níže

IMG_2887

Krok druhý: připravíme si kratší stužku, kterou protáhneme okolo stužky, kterou již máme omotanou na vidličče. Kratší stužka slouží jako střed, který bude držet mašličku pohromadě.

IMG_2886

IMG_2891

Krok třetí: tu kratší stužku zavážeme na uzel (v tomto případě tu modrou) a odstřiheme konce

IMG_2892

IMG_2895

Krok čtvrtý: Stužku stáhneme z vidličky a  mašlička je na světě

IMG_2896

Dozdobení k zapichovátkům

V minulém blogu (Baby shower a banánové muffiny) jsem vám slíbila pár dalších nápadů na dozdobení zapichovátek. Opětně jsem pro vás vytvořila design, který si můžete vytisknout a vystřihnout. Pokud se vám nechce stříhat všechny detaily (některé jsou trošku složité), můžete si je jednoduše jen vybarvit a nebo nechat po vytisknutí tak jak jsou.

Na dozdobení budete potřebovat:

  • špejle
  • papír (vhodnější je nějaký s vyšší gramáží)
  • tiskárnu
  • nůžky
  • lepidlo (já většinou používám hercules)

Ozdobné okraje k zapichovátkům si vytiskněte (ke stáhnutí na konci článku) a vystřihněte. Nalepte doprostřed kočárky z minulého blogu (Baby shower a banánové muffiny), a ze zadní strany nalepte špejle. Špejle jsem k papíru přilepila pomocí lepidla hercules, po zaschnutí je téměř neviditelné a dobře drží.

TIP: Pokud máte doma magnetky, dejte z každé strany jeden a nemusíte čekat ani sekundu na zaschnutí lepidla. Navíc je můžete přenášet a nemusíte se bát, že se vám špejle posune.

IMG_2908

IMG_2880

A toto je výsledek!

IMG_2929

IMG_2933

IMG_2927

IMG_2917

IMG_2916

IMG_2911

A jak na kanýr z minulého blogu?

Za prvé: Ze zadní strany kočárku dejte lepidlo po celé ploše

IMG_2900

Za druhé: nanášejte jiný druh papíru (já použila hedvábný papír) kousek po kousku, jako kdyby jste skládali harmoniku. Nebojte se, že okraje nejsou hezky vodorovné, to nakonec zarovnáte nůžkami. Poté přidejte doprostřed špejli a přilepte ji. Můžete ji přichytnout i lepící páskou, nepůjde nic vidět. Pak na kanýr nalepte zadní stranu – vystřižený kočárek nebo jen bílé kolečko. Zarovnejte kanýr nůžkami a je to!

IMG_2617

IMG_2621

IMG_2624

Přeji hezké tvoření a brzy nashledanou!

Příloha: Zapichovatka – doplnky

P.S. Chystáte baby shower? Já ji pro dceru neměla a bylo by to určitě skvělé.